Tygodniowe obchody Dnia Matki w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie rozpoczął wyjazd do Arboretum Wojsławice na terenie Niemczy.

Zaznacz wybrany fragment aby przeczytać.

W dniu 23 maja br. Seniorzy wraz z osobami z zaprzyjaźnionych placówek działających na rzecz osób starszych i z niepełnosprawnością cieszyli się słoneczną pogodą oraz widokiem rozkwitniętych, kolorowych różaneczników. W ogrodzie poza różanecznikami Seniorzy znaleźli liliowce, lilaki, hortensje, bukszpany, magnolie, róże, trawy ozdobne oraz liczne gatunki drzew. Na terenie arboretum zwiedzili także zabytkowe budynki, np. folwark z odrestaurowaną kuźnią kołową, dom ogrodnika. Maj to idealny miesiąc na odwiedzenie ogrodu, bo kwitnie wówczas większość najważniejszych, sztandarowych roślin. Na Czereśniowym Wzgórzu ogrodu czekała miła niespodzianka: Celtycki Horoskop Botaniczny, który łączy charaktery ludzi z drzewami, a tworzą go posadzone w okręgu drzewa wraz z opisującymi je tabliczkami. W trakcie wycieczki Seniorzy znaleźli również chwilę odpoczynku w urokliwie położnej kawiarence. W drodze do i z Niemczy śpiewano hymn Domu pt. „Życie jest piękne” oraz piosenki znanych wykonawców ze specjalnie przygotowanego na ten wyjazd: „Śpiewnika biesiadnego Włóczykija”. Udany wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie z psychologiem poświęcone zagrożeniom długotrwałego przyjmowania leków.
Seniorzy ze względu na wiek i różne schorzenia narażeni są uzależnienie od leków, dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości i uwrażliwianie osób starszych na zagrożenia związane ze zbyt ufnym stosowaniem farmakologii. Spotkanie poprowadził psycholog – psychoterapeuta z MOPS w Głogowie, pan Łukasz Bogucki.

Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Matki w DDP „Cicha Przystań” w Głogowie (w dniu 26 maja br.) był Koncert Zespołu Śpiewaczego „Los Emerytos” pt. „Nie ma jak u mamy” przy akompaniamencie pani Reginy Woźniak z DDP w Głogowie oraz wysęp dzieci z Przedszkola nr 15 w Głogowie pt. „Nie ma jak z rodziną”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie zabrakło łez wzruszenia, piosenek i wierszy o mamie. Dzieci zaprosiły Seniorów do wspólnego tańca. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki z okazji święta rodziny. Dziękujemy p. Patrycji Raczkowska-Oziębale – Dyrektorowi PP 15 w Głogowie oraz opiekunom grupy 6-latków za przygotowanie bogatego programu artystycznego.

CZCIONKI
KONTRAST