Intensywny czwartek

 

SPOTKANIE Z POEZJĄ

W dnu 24.10.2024r., w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” odbył się „Poranek

z Poezją”, którego gościem był Pan Krzysztof Jeleń. Nasi Seniorzy z wielkim zaangażowaniem oraz wzruszeniem wysłuchali zaprezentowanej twórczości. Była to wspaniała okazja do poznania głogowskiego poety oraz zagłębienia się w jego poezję. Poranne spotkanie okazało się wspaniałym czasem przebudzenia i refleksji.

Zdjęcie przedstawia Pana Krzysztofa Jelenia zwróconego w stronę Seniorów. Opowiada on o swoim życiu i twórczości. Za Panem Krzysztofem na jasnej ścianie wisi telewizor.

 

WYSTĘPY DZIECI Z PP6
24.10 br. grupa Elfów z Przedszkola Publicznego nr 6 w Głogowie odwiedziła Seniorów
z Domu Dziennego Pobytu ze dziecięcym repertuarem muzycznym. Spotkanie wywołało wśród naszych podopiecznych wielką radość. Mali artyści byli u nas po raz pierwszy
i zaprezentowali swoje umiejętności. W nagrodę za wystąpienie przed publicznością dzieci zostały obdarowane słodkościami. Serdecznie dziękujemy Paniom nauczycielkom za zaangażowanie w międzypokoleniowe spotkanie z Seniorami.

Zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi. Jedna z grup to bijący brawo Seniorzy zwróceni w stronę grupy dzieci. Obok nich stoi po prawej stronie stoi pani kierownik witająca występującą grupę przedszkolaków. Zdjęcie wykonano w świetlicy Domu Dziennego Pobytu.

 

 

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 24 października 2024r. w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” odbyło się spotkanie kończące cykl debat dotyczących bezpieczeństwa Seniorów w mieście oraz
w internecie. Podczas spotkań gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji
w Głogowie m.in.: Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, naszego dzielnicowego jak również rzecznika prasowego KPP. Tematem przewodnim debat było nabycie umiejętności korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (w skrócie KMZB) oraz wyjaśnienie zasad jej działania. Seniorom zaprezentowano też sposób korzystania z aplikacji „Moja komenda” oraz wyczulono jak nie dać się oszukać metodami: „na linka” , „na wnuczka”, „na pracownika banku”, czy „na policjanta”. Cykl tych spotkań wniósł sporo nowej wiedzy i zasobu porad jak w sytuacji niepewnej czy stresującej zachować spokój oraz aby przede wszystkim kierować się zasadą ograniczonego zaufania – zwłaszcza dziś, kiedy żyjemy w pośpiechu i łatwym dostępie do płatności on-line. Dziękujemy naszej Policji za zaangażowanie w sprawy Seniorów.

Zdjęcie przedstawia czterech przedstawicieli Policji, którzy są zwróceni w stronę słuchających Seniorek. Jedna z Policjantek stoi. Po jej prawej stronie wisi telewizor ze slajdem z debaty oraz stoi masywna komoda. Za siedzącymi policjantami znajduje się okno z zasłonami.