Wystarczająco dobry rodzic
Dzieci potrzebują rodziców prawdziwych, autentycznych ale nie idealnych. Takich którzy potrafią sami sobie wybaczyć błędy, bo te przecież popełnia każdy, są one wpisane w proces uczenia się. Chodzi tylko o to, by wyciągać z nich wnioski. Dzięki temu, dzieci obserwując rodziców, którzy potrafią być wyrozumiali wobec samych siebie, będą też uczyły się tego, że i one mogą się czasem potknąć…
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogowie trwają warsztaty psychoedukacyjne „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Celem głównym projektu jest wspieranie rodziny jako podstawowego środowiska wychowawczego i wspomaganie jej rozwoju poprzez zwiększenie umiejętności wychowawczych rodziców.
Program obejmuje cykl dziesięciu 3 godzinnych spotkań edukacyjnych. Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Eweliną Nowak.

“Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”
Janusz Korczak

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych
ul. Sikorskiego 4
pokój nr 2 , tel. 767276557 lub 885 805 352

Zdjęcie przedstawia dwie kobiety, w pozycji stojącej, zwrócone do siebie przodem. Przed postaciami znajduje się okrągły biały stolik, na którym leżą dokumenty. Na podłodze umieszczone zostały dwie ulotki. Za kobietą stojącą po prawej stronie znajduje się tablica flipchart.

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Do góry