Zrozumieć

 

Andrzejki do Polski przywędrowały w XVI wieku. Istnieje hipoteza, że zwyczaj ten ma związek z przedchrześcijańskimi, jesienno-zimowymi obchodami ku czci zmarłych. Wierzono, że w tym okresie dusze zmarłych mogły łatwiej nawiązać kontakt z żywymi ludźmi. Sądzono, że duchy błąkające się po Ziemi w długie jesienne i zimowe wieczory, dzięki swej nadprzyrodzonej mocy i wiedzy mogły przed śmiertelnikami uchylić rąbka tajemnicy związanej z ich przyszłością.

W kościele katolickim dzień św. Andrzeja zamyka rok kościelny, zaraz po nim następuje adwent – czas pokory, postów i modlitw w oczekiwaniu na narodzenie Syna Bożego.

W dniu 23 listopada 2023r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie Andrzejkowe grupy wsparcia „Zrozumieć”.

Podczas spotkania nie zabrakło tradycji związanych z Andrzejkami takimi jak: lanie wosku, wróżb na wyobraźnię, wróżb z chińskich ciasteczek oraz wróżb kwiatowych.

Kolejne spotkanie zaplanowano na dzień 14 grudnia 2023r. w godzinach od 15.30 do 18.30 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, będzie to spotkanie Wigilijne.

Przypominamy, że grupa ma charakter otwarty i chętne osoby zapraszamy do kontaktu z opiekunką grupy Moniką Stasiuk telefonicznie (sms) pod numerem 885 – 805 – 365 w godzinach od 7.00 do 15.00 lub osobiście w pokoju nr 1 od poniedziałku do piątku.

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]