Grupa "Zrozumieć"

„To w zabawie i tylko w zabawie indywidualne dziecko lub dorosły jest w stanie być kreatywnym i wykorzystywać całą osobowość, i tylko w byciu kreatywnym jednostka odkrywa siebie”.
-Donald Winnicott-

W dniu 22.02.2024r. w siedzibie Domu Dziennego Pobytu w Głogowie odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób Głuchych i Niedosłyszących „Zrozumieć”. Tematem spotkania były kreatywne gry i zabawy takie jak kalambury i zabawa labiryntem.

Kalambury rozwijają kreatywność i wyobraźnię, umiejętność dopasowywania oraz tworzenia rozwiązań – czasem oryginalnych i wymagających pomysłowości! A przy tym dostarczają dużo śmiechu. To gra, która bawi nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Zabawa labiryntem skłoniła uczestników do wspólnej zabawy, zbliżyła, nauczyła współpracy, koordynacji, wzajemnego zrozumienia i dostarczyła mnóstwo pozytywnych emocji.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik grupy w zabawnych okularach został uwieczniony na zdjęciu.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na dzień 21.03.2024r. w godzinach od 16.00 do 18.00.

Chętne osoby do udziału w spotkaniach zapraszamy do kontaktu z osobą prowadzącą spotkania – Moniką Stasiuk – Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych w MOPS, pokój nr 1 lub sms-owo pod numerem telefonu 885-805-365, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 9.30 lub od 13.30 do 15.00

Zdjęcie przedstawie grupę osób siedzących przy stole. Są wsród nich kobiety, mężczyźni oraz jedno małe dziecko. Na stole są filiżanki, talerzyk z ciastkami, pudełka z ciastkami oraz kartki przedstawiające zabawę labiryntami. Osoby te rozwiązują labirynty.

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]