KONCERTY ŚWIĄTECZNE

Miesiąc styczeń to wyjątkowy czas, w którym wszyscy składają sobie noworoczne życzenia, a świąteczna atmosfera utrzymuje się dzięki śpiewanym kolędom. W Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie rozbrzmiały  Koncerty Świąteczno – Noworoczne.  Z repertuarem kolęd i pastorałek wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej im. F. Liszta, którzy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne na skrzypcach, akordeonie, saksofonie i pianinie. Melodie znanych i lubianych kolęd zachwyciły Seniorów i obudziły wiele miłych wspomnień z młodzieńczych lat.

Kolejnym koncertem był występ zespołu „Los Emerytos” z Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie. Gościem specjalnym, jak co roku, była pani dyrektor MOPS – Karina Taudul, która złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Rodzinna atmosfera i padający za oknem śnieg tworzył niezapomniany klimat do wspólnego kolędowania. Donośnie wybrzmiały tradycyjne kolędy,  nie zapomniano o tych, co odeszli i dla nich zaśpiewano kolędę „Dla nieobecnych” przy akompaniamencie Marioli Dubowskiej, która grała na pianinie.

Następnym wydarzeniem muzycznym w DDP był występ Chóru „Gaudium” pod dyrygenturą Barbary Walendzik, który  wykonał kolędy mało znane wprowadzając słuchaczy w świat muzyki sakralnej. Ciekawe aranżacje muzyczne i wokal chóru sprawił, że seniorzy poczuli się jak słuchacze w filharmonii. Występ na długo pozostanie w pamięci widowni.  

 

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]