Międzynarodowy Dzień Osób Starszych


Miesiąc październik jest dedykowany szczególnie  seniorom. Z okazji obchodzonego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Głogowie brali udział w wielu wydarzeniach specjalnie przygotowanych z tej okazji.

W pierwszym tygodniu października odbyła się uroczysta msza święta w intencji głogowskich seniorów. Następnie nasi Podopieczni uczestniczyli  w przekazaniu – przedstawicielom Miejskiej Rady Seniora  przez Rafaela Rokaszewicza, Prezydenta Miasta Głogowa – symbolicznego  klucza do bram miasta. Przejęcie władzy przez najstarszych mieszkańców zostało uwieńczone przejściem  barwnego korowodu, na którego czele szła orkiestra dęta Huty Miedzi Głogów wraz z mażoretkami.

Dodatkowo, z okazji Jubileuszu XX-lecia działalności Zespołu Śpiewaczego „ Los Emerytos”  Domu Dziennego Pobytu w Głogowie gościliśmy w naszym Ośrodku lokalne zespoły: „Za Młodzi”, „Radocha”  „Złoty Wiek” „ Jarzębinka” oraz Chór „Gaudium”.  Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

W dniach 23 do 27 października br. odbyły się Dni Otwarte naszego Ośrodka. W tym czasie gościliśmy zainteresowanych naszą ofertą mieszkańców 60 +, którzy również wzięli udział w Evencie Zdrowia poprowadzonych przez przedstawicieli  farmaceutów Dbam o Zdrowie. Tematem przewodnim spotkania był wykład poświęcony polipragmazji – niewłaściwej terapii wielolekowej, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród seniorów.

Dziękujemy pracownikom apteki za podzielenie się wiedzą w tak ważnym temacie, konsultacje indywidualne  oraz degustacje syropów i herbat wspomagających zdrowie.

Drodzy Seniorzy !
Kadra Domu Dziennego Pobytu w Głogowie  składa Wam serdeczne życzenia z okazji
Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
Życzymy wielu długich i pogodnych lat w zdrowiu, szczęściu i radości, aby jesień życia
okazała się naprawdę złotą, głównie za sprawą gorących uczuć, którymi darzą Was Wasi
bliscy, znajomi i sąsiedzi.

Mając szacunek i wdzięczność za Waszą pracę i wkład w rozwój lokalnej społeczności, mamy
nadzieję, że wciąż będziecie brać tak aktywny udział w życiu naszego miasta,  będziecie
dzielić się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i mądrością życiową.

 

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]