Współpraca ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA - sesje zdjęciowe


Dnia 20 lipca 2023r. gościliśmy przedstawicieli i uczestników warsztatów fotograficznych i filmowych oraz kina nad rzeką – organizowanych przez STOWARZYSZENIE INICJATYW TWÓRCZYCH KOD_KROWA.

Laboratorium Rejs to cykliczny projekt edukacyjno – artystyczny realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA na statkach rzecznych.

W tym roku Laboratorium Rejs gości w miejscowościach położonych nad Odrą, między innymi w Głogowie. W każdej miejscowości odbywają się intensywne warsztaty, podczas których uczestnicy zgłębiają tajniki montażu i pracy z kamerą tworząc własne krótkometrażowe filmy dokumentalne pod okiem doświadczonych filmowców. W trakcie rejsów po polskich rzekach Stowarzyszenie organizuje warsztaty, pokazy i prelekcje poświęcone kinu dokumentalnemu. Warsztaty są doskonałą okazją – zarówno dla uczestników jak i odbiorców – do odkrywania historii i tajemnic wsi i miasteczek położonych nad rzeką.

Jedna z Seniorek Domu Dziennego Pobytu w Głogowie jest główną bohaterką – tworzonego przez wnuczkę – filmu w ramach warsztatów. W celu ukazania aktywności Babci przyszła z kamerą do naszego Ośrodka.  Seniorzy mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca fotoreportera i doświadczyć  blasku fleszy aparatów.  Przy okazji kręcenia ujęć filmowych odbyła się sesja portretowa naszych Podopiecznych. Mamy nadzieję, że rozpoczęta współpraca zaowocuje kolejnymi projektami.

Procedury bezpieczeństwa [COVID]

Procedury bezpieczeństwa [COVID]